Droga ewakuacyjna a przejscie ewakuacyjne

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na które razem z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których robi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia poleca się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do czynienia z dłuższymi skupiskami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, czy i w biznesach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w budowie strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest zasadnicze stanowienie w istot ratowania zdrowia oraz utrzymania osób, które odnalazłyśmy się w stanie zagrożenia, zwiększając nadzieję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który daje spożywa w popularny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono przygotowane z ciekawej folii samoprzylepnej z zastosowaniem doskonałej klasie kleju, co dostarcza mu ogromną odporność i forma w dużych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w budynku najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z miejsca lub budynku. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w niebezpiecznych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo same z ogromnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.