Odpylacze suche

Odpylacz wykonany razem z regułą atex (atex dust collector) panuje w formie filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, dany jest dla zwykłych oraz wyjątkowych instalacji odpylających z opcją rozbudowy w perspektyw.

Cięższe frakcje surowca separowane są szczególnie w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany artykuł jest kierowany poprzez przenośnik łańcuchowy w stronę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania tematu na zewnątrz filtra.

Podczas standardowej pracy, zapylone powietrze jest przekazywane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest przenoszone do odpylacza. Na wlocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są znane w terminie normalnej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy następuje w sezonie wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Auresoil Sensi & Secure

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, podchodzi do rozprężenia, co daje, że ciężkie frakcje trafiają na dno leja. Materiał zgromadzony w dole odpylacza jest przekazywany poprzez przenośnik łańcuchowy do tematu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie tematu na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są przekazywane do rękawów filtracyjnych. Po przebrnięciu przez worki filtracyjne, czyste powietrze wpada do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich elementów dostaje się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który ułatwia oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, razem z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega zwracaniu się wentylatora po zakończeniu, co daje maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia i minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest położony dla pracy przy 50 Hz co stanowi wygodne dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co dają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w sezonie jego funkcji (on-line) jak także po jego wyłączeniu (off-line).