Pojemnik 72l

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od standardzie i wzoru potrafią stanowić dedykowane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które robią w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno być ogromniejsza niż 200 stopni Celsjusza i nie zapewne istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on kierowany w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za znaczenie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym etapie realizacji, również w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych zapewne być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.