Scharakteryzuj srodki gasnicze oraz opisz grupy pozarow

https://neoproduct.eu/es/hammer-of-thor-una-forma-efectiva-de-estar-siempre-listo-para-el-amor/Hammer of Thor Una forma efectiva de estar siempre listo para el amor

Pożary można gasić na kilka rodzajów, wszystko zależy natomiast z drugich czynników. Wśród nich chodzi wymienić materiał palny, jego wielkość i rozdrobnienie oraz właściwości pożarowe. Znaczenie pamięta jeszcze czas, który upłynął od czasu wzniecenia ognia. W których sytuacjach sprawdzi się jednak gaszenie parą wodną?

Steam fire extinguishing to gaszenie parą wodną, które liczy na rozcieńczeniu palnych alkoholi w powierzchni spalania i na ograniczeniu stężenia tlenu do cenie, w której spalanie stoi się niemożliwe. Stężenie tlenu, w jakim proces spalania zostaje zahamowany, odnosi się dopiero przy 35% stężeniu pary wodnej w mieszaninie alkoholi i par w powierzchni spalania. Warto i dodać, że najlepsze rezultaty gaśnicze dostaje się przy stosowaniu pary nasyconej, podawanej pod ciśnieniem od 6 do 8 atmosfer. Pożary, powstające w miejscach zamkniętych, dających się objętością około 500m3, najczęściej wymagają gaszenia parą wodną. Gdzie a najczęściej obraca się parę wodną do gaszenia pożarów? Bez wątpienia, piana jest niezbędna w suszarniach materiałów łatwopalnych oraz suszarniach drewna. Para wodna kierowana istnieje ponad do zabezpieczania pożarów w przepompowaniach produktów naftowych, do zabezpieczania kotłów wulkanizacyjnych, kolumn rektyfikacyjnych lub do zabezpieczania pożarów statków. Gaszenie parą zbiera się te przy gaszeniu pożarów cieczy, których temperatura ma co najmniej 60°C. Warto wiedzieć, że gaszenie albo i zabezpieczenie miejsca pożaru z użyciem pary wodnej, będzie owym wyjątkowo korzystne, im piękniejsza będzie temperatura zapłonu cieczy. W przypadkach pożarów gazów, para wodna również pokazuje się pomocna, jednak wyłącznie w wnętrzach zamkniętych o niskiej kubaturze. Ponadto, pary wodnej przyjmuje się też do ugaszania pożarów ciał stałych, takich jak urządzenia elektryczne czy komputerowe. Warto mieć, że para jako środek gaśniczy, nie potrafi stanowić zużywana na założonych przestrzeniach. Lecz nie tylko. Pary wodnej nie należy stosować w przypadkach, gdy wymagane są duże efekty chłodzenia. Ponadto, pary nie podaje się i w miejscach, w jakich że ona spowodować poparzenia spotykających się w nich wszystkich. Korzystając pary wodnej nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie. Para wodna jest bowiem środkiem, jakim można zdecydowanie się poparzyć. Gaszenie parą wodną kojarzy się jeszcze z ryzykiem zamglenia powierzchni i zawilgocenia powietrza.