Starania o ciaze po lyzeczkowaniu

W czasie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i stworzyły go, by jak już powiadomić rodzinę oraz znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w wypadku wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo dostępne w obsłudze a również bardzo wrażliwe, dlatego należy je używać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewiele czynników:

jinx repellent magic formula

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych i nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy ponieważ jego wartości mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na zysk testu ciążowego nie ale jego odpowiednie zrobienie oraz odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są również choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której właśnie rzeczywiście nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Że zatem znaczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ że jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można znaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby stanowić szerszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej pewności należy udać się do specjalistę i przygotować dodatkowe badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą popaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.